http://www.dlugiewlosy.witryna.info/
DlugiewlosyDlugiewlosyDlugiewlosy

pielęgnacja

Pielęgnacja włosów

Przedłużone włosy wymagają od nas abyśmy je trochę inaczej pielęgnowały . Oczywiście po wykonanej u mnie usłudze, każdą klientkę dokładnie informuje jak postępować z naszymi nowymi włosami.

Pamiętajcie kosmetyki które polecam są do wyboru z najlepszych kosmetyków do pielegnacji włosów przedłużanych ale to kazda z was decyduje który z tych kosmetyków najlepiej jej odpowiada


Mycie

Szczególną staranność trzeba przyłożyć do mycia naszych włosów,do ich mycia staraj się używać kosmetyków bez dodatku protein,ceramidów itp.(może to spowodować uszkodzenie włosa)Przed myciem dokładnie rozczesz je trzymajac za łączenia(nie szarp)Uwaga!!przy myciu na myjce u fryzjera poinformuj o ww/zasadach mycia twoich włosów inaczej niedoświadczony fryzjer może je skołtunić!!! Żeby pasma jak najmniej obciążyć nie powinno się myć włosów z głową pochyloną w dół . Najlepiej będzie, jeśli głowę spłuczemy pod prysznicem . Oczywiście trzeba je dobrze spłukać szczególnie jeżeli nasze włosy przedłużone są metodą micro rings . Przy nakładaniu odżywki lub maseczki staramy się nie nakładać jej na ringi (połączenia pasemek).Odżywkę(nawilżającą) nakładamy na zasadzie wcierania a raczej wgniatania jej
. Włosów nie czeszemy na mokro!!! a dopiero później wilgotne lub lekko podsuszone . Włosy czeszemy najpierw na dole idąc ku górze.
Włosy naturalne suszymy normalną temperaturą, natomiast włosy syntetyczne najlepiej średnią temperaturą starając się nie przykładać suszarki bezpośrednio do włosów.Używajmy tez jedwabiu do włosów by struktura włosa wygładziła się i nie powodowała tzw.puszenia się włosów.

Włosów mokrych nie wolno wiązać jak również chodzić w takich spać,jesli tak zrobicie poranne przebudzenie i spojrzenie w lustro uświadomi wam dlaczego bardzo tego odradzam.
Sen

Aby chronić nasze włosy przed tarciem o ciało lub łóżko najlepiej przed pójściem spać zapleść je w warkocz,związać grubą frotką albo spiąć wysoko . W ten sposób można zapobiec ich szarpaniu, kołtunieniu czy plątaniu.

Stylizacja

Włosy naturalne możemy farbować(lecz nie rozjaśniać),kręcić,prostować itd . w przeciwieństwie do włosów syntetycznych.Podczas prostowania używajmy specjalnie do tego przeznaczonych fluidów by nadmiernie nie wysuszać włosów.

Czesanie

Do czesania włosów używamy specjalnej szczotki z NATURALNEGO WŁOSIA ,która jest dostępna w każdej hurtowni fryzjerskiej jak również u mnie Włosy należy szczotkować conajmniej 2-razy dziennie przytrzymujac przedłużane pasma nie ciągnąć ich w momencie splątania poniewaz można wyszarpać pasemka.

Kosmetyki

Do przedłużonych włosów starajmy się używać kosmetyków nawilżających (włos nie nawilżony staje się suchy puszy się i kołtuni) odżywki szampony czy produkty do stylizacji dobrze by zawierały w swoim składzie jedwab jak "dove odzywka z jedwabiem" czy gliskur odżywka regeneracyjna-płynny jedwab ,bardzo dobra jest równiez odżywka firmy Loreal elseve intensywne wygładzanie (w pomarańczowym opakowaniu)NUTRILEUM.Idealny jest także płynny jedwab,który nakładamy na uprzednio osuszone  recznikiem włosy nie spłukujemy go ALE POŁOZONY W NADMIARZE ZASZKODZI WŁOSOM PRZEDŁUŻANYM STĘPI ICH STRUKTURĘ.Wszystkie kosmetyki dobrze by były silnie nawilżające szczególnie do koloru blond gdyż by uzyskac tak jasny kolor włosy poddawane są silnemu rozjasnianiu i przy złym nawilżaniu będą się puszyły i kołtuniłykosmetyki polecane do kupienia w hurtowniach fryzjerskich lub sklaepach